Të fundit

Mos e shtyni kot më shumë alarmin “për një sy gjumë”...

Sado gjumë të flini, gjithmonë ndjeheni sikur nuk është mjaftueshëm për ju. Logjikisht, nëse shtypni butonin “snooze”, që shtyn alarmin, për të patur më...

Bosnje: profesori i fesë katolike dërgon fëmijët në xhami për një...

Injoranca ngre stereotipe dhe paragjykime, të cilat në një shoqëri të tillë si Bosnja e cila në shumë segmente është e ndarë sot, mund...

Pasoja tjetër e dekretit “Trump” për Jeruzalemin: Jordania rishikon paktin e...

Parlamenti i Jordanisë, vendit palë të Konventës për Jeruzalemin ka votuar rishikimin e paktit me Izraelit pas vendimit të Trump.Kjo pasi sipas parlamentit të...

Më thanë mos merr pjesë në Këngën Magjike, po rrezikon shumë

Ndërkohë që mes këngëtarëve u diskutua fitorja e Anxhela Përisterit dhe ndarja në limitet më të ngushta nga Elhaida Dani , kjo e fundit...

Kushton 2,4 milionë euro, tërhiqet nga tregu për shkak të gabimit

Tërheqja e 47 veturave Bugatti Chiron konfirmon se edhe modelet e shtrenjta ekzotike nuk janë imune ndaj gabimeve të fabrikës. Kompania njoftoi klientët për tërheqjen...

Pajisja fantastike gjermane për kositjen e barit (Video)

Sistemet elektronike të përditësuara janë ato të cilat dita-ditës po e bëjnë operimin më të sigurtë dhe shumë më të lehtë.Kjo pajisje motorike quhet...

Mbretëresha e kobrave: Ajo kujdeset për njëmijë gjarpërinj dhe prej tyre...

Gruaja kobër! Kështu mund të quhet Hu Ksiaokia, e cila kujdeset dhe rrit gjarpërinjtë në fermën e saj në Chungking të Kinës.Me këtë punë...

Fillon pastrimi, nga 1 janari këto makina do të dalin nga...

Nga Janari i vitit të ardhshëm, qeveria do të ashpërsojë masat për të zëvendësuar flotën e automjeteve në qarkullim.Në një intervistë për “Monitor”, Ministri...

10 vendet me misterioze në Botë, me fushën më të fortë...

Janë disa vende në botë që na lejojnë të lidhemi me hyjnoren. Këta janë vende ku, personat që janë të ndjeshëm ndaj energjive, kanë...

Njihuni me njeriun më të pasur në historinë e njerëzimit

Kur flasim për njerëzit më të pasur në botë, të gjithëve u shkon mendja tek emra si Bill Gates, Warren Buffet apo John D....

Sakso bank: Euroja do të shënojë rënie në paritet me dollarin,...

Fed do ta humbë pavarësinë, euroja do të shënojë rënie të barabartë me dollarin, bitkoini do të përjetojë kolaps, ndërsa “Tencent” do ta arrijë...

16 qytete në Gjermani ku mund të jetoni mirë me paga...

Mund të keni një jetë të mirë, ku mund të shkoni në fitnes, ose një klub sportiv, ndonjëherë në restorant, një javë pushime në...

Bora paralizon Europën

Reshjet e dendura të dëborës kanë paralizuar Europën Veriore. Viktima e parë është shënuar në Gjermani. Një burrë humbi jetën në një aksident rrugor...

Serbët blejnë nuse në Shqipëri, ja pazari

Dhjetëra të rinj serbë për çdo muaj martohen me shqiptare të reja nga zonat veriore të Shqipërisë. Kështu këto ditë shkruan shtypi serb. Për...

Qindra shqiptarë ndalohen të shkojnë në BE

Vetëm në një javë 309 persona janë ndaluar të kalojnë kufirin shqiptar për të hyrë në vendet e BE-së. Policia kufitare kapi në flagrancë...

Në rrugë, në Evropën e të bardhëve! (Video)

Qindra gra punojnë si punëtore seksi në “Strada Bonifica”, ironikisht të quajtur “Rruga e Dashurisë”, në një pjesë të bregdetit Adriatik të Italisë.Viteve të...

Reagimi i tij do të ju “çmend”, shikoni se si ikën!

https://youtu.be/gJbKbwSEIuk

Mrekulli! Kjo foshnje ndalon së qari vetëm nga aroma e nënës...

Nënat janë gjithmonë, qetësim i shpirtit, prandaj ato gjithmonë mbesin nëna.Por, se në mesin e njerëzve dashuria dhe kujdesi i nënës nuk njeh kufij,...

Ja cilit personalitet i mbetët gjysma shtëpisë në Mal të Zi...

Këtë të diele mysafirë në KOJSHIA SHOW ishin: Kryetari i Komisionit për Demarkacion Shpejtim Bulliqi , disa pleq nga Malësia e Rugovës dhe Vllezërit...