Të fundit

Çavusoglu akuzon Gjermaninë se po u ofron strehim terroristëve

Ministri i jashtëm turk, Mevlut Çavusoglu akuzoi sot Gjermaninë se po ofron strehim për terroristët e Partisë së Punëtorëve të Kurdistanit (PKK) dhe organizatë...

“Shteti më ka harruar. Ku të mbytem? T’i vë flakën vetes?!”,...

“Çfarë duan këta, që të më dëgjojnë? Të hipi në majë të vinçit? T’i vë flakën vetes? Ku të shkoj të mbytem? Jam i...

Marina Vjollca ka një kusht për të qëndruar tek Top-Channel

Ky është me fjalë të tjera, sipas spekulimeve te fundit, mesazhi qe moderatorja bukuroshe ka për menaxheret e ekranit me te shikuar ne Shqipëri,...

Plumba në një lokal në Tiranë, një person i plagosur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Tiranë. Një person është qëlluar në një atentat tek gjimnazi ‘Partizani’.Personi i plagosur, identiteti...

Hazal e dashuruar marrëzisht pas? (Foto)

Alina Boz është emri më i ri i kinemtografisë turke, e cila dita-ditës po shndërrohet në yll, përcjell ORAinfo.Shumë e re në moshë, por...

Kriza e Katarit, kërkesat shndërrohen në parime

Katër kombet arabe që udhëheqin bojkotin ndaj Katarit kanë hequr dorë nga lista me 13 kërkesa që paraqitën muajin e shkuar.Diplomatë nga Arabia Saudite,...

Edhe Skënderbeu kalon në raundin tjetër

Skuadra shqiptare, Skënderbeu i Korçës ka arritur të kaloj në raundin e tretë në Ligën e Evropës.Ish-kampionët e Shqipërisë kanë mposhtur në ndeshjen e...

Ilir Meta largohet përfundimisht nga LSI, ja çka ka ndodhur mbrëmjen...

Ilir Meta është larguar përfundimisht nga Lëvizja Socialiste për Integrim.Mësohet se mbrëmjen e sotme, Meta ka vizituar për herë të fundit selinë. Sekretari i...

Në Helsinki gjuhës shqipe nuk i duhet mendim i komisionit të...

Skuadra e Shkëndijës me meritë është kualifikuar në rrethin e tretë eliminator të Europa Leagues pas barazimit me shifrat 1:1 ndaj Helsinkut duke patur...

Kryeplaku i arrestuar për drogën e fshatit: S’i kontrolloj dot 150...

Një javë nga operacioni në Llakatund të Vlorës, ku u sekuestruan 15 tonë kanabis, policia vijon të jetë prezente në fshatin Drithas, pasi dyshohet...

Lamtumirë hero! Homazhe në Tiranë në nder të Benjamin Feratit nga...

Qytetarë në Tiranë kanë bërë homazhe mbrëmjen e sotme në nder të Beniamin Feratit.Shqiptari nga Tetova e Maqedonisë, humbi jetën në Zvërnec të Vlorës...

Erdogan i kërkon Izraelit të heq detektorët nga faltoret

Presidenti i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan i bëri thirrje Izraelit për të hequr detektorët e metalit nga hyrjet e faltoreve në Jerusalem.Ai zhvillojë sot...

Kimete Berisha godet analistin që shkroi: Mos ejani për patriotizëm në...

Ditët e fundit pas bllokimit që kreu i bashkisë së Durrësit Vangjush Dako u ka bërë autobuzëve të ardhur nga Kosova, për tu futur...

“I jemi” thotë vajza e Shkurte Fejzës (Video)

Këngëtarja Gresa Behluli ka lansuar sot këngën e saj më të re “I jemi” Kënga është bërë sonte premier dhe duket se është me ritme...

Nora dhe Gjiko po vijnë me duet (Foto)

Ndoshta nuk e keni menduar por është e vërtetë. Nora Istrefi dhe Gjiko po vijnë me këngë të përbashkët dhe padyshim ky do jetë dueti...

E kanë kënduar gati në çdo këngë, ky është vëllai i...

Mund të bëhesh i famshëm edhe pa u parë në media. Kjo ndodh vetëm nëse i ke gjashtë motra këngëtare.Iliri ishte prezent thuajse në...

I refuzohet pasaporta zvicerane turkes, jehona e lajmit mbërrin deri në...

Qëkur në shtypin zviceran është publikuar edhe protokolli i “marrjes në pyetje” të vajzës turke, në opinion, veç moskuptimit ka shpërthyer edhe mllefi me...

Marrëveshja VV-LAA: Kurti kryeministër, Hoti zv/kryeministër dhe Pacolli ministër i jashtëm

Lëvizja Vetëvendosje dhe koalicioni LDK, AKR dhe Alternativa po vazhdojnë bisedimet në përafrimin e programit qeverisës, në rast se koalicioni PAN dështon në përpjekjen...

Pengohet kontrabandimi i mariuhanës nga Maqedonia në Serbi

Nëpunësit e policisë pranë Qendrës Rajonale për Punë Kufitare Veri, dje në kalimin kufitar Tabanoc kanë penguar tentativë për kontrabandën e marihuanës, në dalje...