Argjentina publikon listë, Sampioli fton Icardin, por jo Agueron

Argjentina ka bërë publike listën për dy ndeshjet miqësore kundër Australisë dhe Singaporit.

Kombëtarja Alicesleste ka ftuar pas një kohe të gjatë sulmuesin e Interit, Mauro Icardi.

Ajo që spikat tek kjo listë është se janë ftuar nëntë sulmues.

Përveç Messi dhe Higuain në sulm është ftuar edhe Alejandro Gomez i Atalantas, Joaquin Correa i Atleticos, Angel Di Maria i PSG dhe Paolo Dybala i Juventusit.

Konkurrencë mjaftë e fortë në sulm, ku shihet mungesa e Kun Agueros.

Trajneri i ri Jorge Sampioli ka ftuar katër mbrojtës, ndërsa mesfushorë ka ftuar gjashtë.