Lajm i fundit: Evakuohen banorët e Kondovës, zjarri arrinë te shtëpitë

Zjarri i madh që ka kapluar rajonin e Kondovës ka bërë që një pjesë e shtëpive që janë rreth malit të braktisen dhe banorët të strehohen tjetërkund, ndërkohë që tymi po u zë frymëmarrjen gjithë rajonit, raporton Tetova1.

Zjarri është afruar te shtëpitë dhe banorët kanë filluar të evakuohen me të madhe.