Gruaja i futet në shtëpi të moshuarit për t’i parë filxhanin, i bën gjëmën

Nje grua e komunitetit rom eshte shpallur ne kerkim nga Policia e Tiranes pasi ka grabitur nje banese ku kishte shkuar te shikonte filxhan. Burimet e Policise bejne me dije se më datë 12.09.2017, në Yzberisht, me anë të mashtrimit nga një shtetase rome, është vjedhur banesa e shtetasit H.L vjeç 72.
Po punohet për identifikimin dhe kapjen e autores e cila akuzohet per veprat penale parashikuar nga Neni 143 i Kodit Penal.
Kjo grua ka shkuar si fallxhore dhe i eshte futur ne shtepi te moshuarit me pretendimin se do i shihte filxhanin. Por kur po i bente kafenë, ka perfituar nga rasti dhe i ka vjedhur disa sende me vlere dhe eshte larguar ne drejtim te paditur.