ZYRTARE: Real Madridi me transferim ‘bombë’ (FOTO)

Real Madridi e ka transferuar zyrtarisht talentin e Gremio Novorizontino, Rodrigo.

17 vjeçari ka arritur në Bernabeu për një shumë ende të pacaktuar, por që do t’i bashkohet klubit madrilen në vitin 2018, atëherë edhe kur mbush 18 vite.

Rodrigo është mesfushor defanziv, dhe ishte cak i shumë skuadrave evropiane, por që Real Madridi arriti që ta mbyll këtë transferim pa bërë shumë zhurmë.
Rodrigo shihet si pasardhës i Casemiros, pasi stili i njëjtë me bashkëkombësin e tij, bëri që ai të transferohet në ‘Bernabeu’.