Trump emëron drejtorin për komunikime, Spicer dorëhiqet

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump e ka emëruar Anthony Scaramuccin, në pozitën e drejtorit për Komunikime në Shtëpinë e Bardhë, kanë njoftuar zyrtarë të...

Pasardhësja e Skënderbeut me klip të ri (Foto)

Sophie Castriota, apo siç pretendon se është pasardhësja e heroit kombëtar Gjergj Kastrioti-Skënderbet, ka filluar të punojë në projektin e ri muzikor.Së paku kështu...

Sanchez në Paris, do të takohet me zyrtarët e PSG-së (Foto)

Alexis Sanchez raportohet se do të largohet prej skuadrës së Arsenalit.Sulmuesi kilian thuhet se është pranë Juventusit, por së fundi zërat e dërgojnë edhe...

Letra prekëse e vajzës së McCain për sëmundjen e babait

Të mërkurën ishte raportuar se senatori i Arizonës John McCain ishte diagnostikuar me kancer në tru.Teksa shumë mesazhe suporti dhe dashurie po mbushnin familjen...

Dramë në aeroplan: Gruaja i dërgon mesazhin lamtumirës bashkëshortit duke menduar...

Ky është momenti rrëqethës kur një aeroplan plot me pasagjerë fillon të bie në drejtim të detit, kurse pasagjerëve nuk iu kishte mbetur asgjë...

Premierë: Mihrije Braha publikon “Jam nxon”, shfaqet atraktive në klipin e...

Këngëtarja e njohur Mihrije Braha ka publikuar projektin e saj më të ri muzikor, këngën dhe klipin “Jam nxon”.Në një bisedë për Telegrafin ditë...

Bomba nga Spanja: Nëse largohet Neymar, vjen Dybala?

Raportimet e mediave në Spanjë sugjerojnë se Barcelona mund të lëvizë për Paulo Dybalan nëse Neymar bashkohet me Paris Saint-Germainin.Duket se PSG mund të...

Kurti e Konjufca takim në Ambasadën Amerikane: Çka u bisedua me...

I nominuari i Lëvizjes Vetëvendosje për kryeministër të Kosovës, Albin Kurti, dhe deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, janë takuar sot në Ambasadën Amerikane...

Jerusalem, shkon në 3 numri i të vdekurve palestinezë

Rritet në 3 numri i palestinezëve që humbën jetën në incidentet ku forcat izraelite kanë ndërhyrë ndaj xhematit pas faljes së namazit të xhumasë...

A e keni parë ndonjëherë më të emocionuar Sasën? (Foto)

“PriFestFilm”, ka përfunduar mbrëmë me dhënien e çmimeve.Ka qenë aktorja e njohur Adriana Matoshi, ajo e që ka fituar çmimin vjetor për filmbërësen kosovare.Përmes...

Foto të pabesueshme të popullit ‘Dinka’ në Sudan (Foto)

Fotografët Carol Beckwith dhe Angela Fisher kanë kaluar më shumë se 30 vite duke iu bërë foto ceremonive, ritualeve dhe jetës së përditshme të...

Obama po shijon jetën, kalon pushimet në vendin më tropikal në...

Bali është një prej destinacioneve më të njohura ku emra të rëndësishëm kalojnë pushimet e verës, kjo edhe për shkak se ky vend është...

Kërkohen strategji të reja kundër martesave të fëmijëve në Indi

India duhet të lansojë fushata në rrjete sociale, të shkruajë libra dhe të përfshijë edhe të rinj në organizime, në mënyrë që të ndalohen...

Papa Francesku: Lutem që për shqiptarët të ketë bekime hyjnore për...

Tri ditë përpara marrjes së detyrës zyrtare si president i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta është uruar nga Papa Françesku.Me anë të një letre,...

No Ohër arrestohen shtatë persona, u rrahën me njëri-tjetrin

Sektori i Punëve të Brendshme (SPB) në Ohër bën të ditur se janë ndaluar të shtëtë personat e përfshirë në rrahjen e ndodhur sot...

Tërmeti në Bodrum të Turqisë: Ja sa shqiptarë shkuan për pushime...

Qyteti turk i Bodrumit, ku u regjistrua tërmeti i fuqishëm prej 6.7 ballë i shkallës rihter, është ndër destinacionet e preferuara të turistëve.Aty shkojnë...

Nishani mban fjalimin e fundit: Largohem nga Presidenca kryelartë (Video)

Bujar Nishani i është drejtuar për herë të fundit qytetarëve në cilësinë e Presidentit të Republikës.Duke falenderuar të gjithë ata që e kanë mbështetur...

Në Turqi mbahen protesta kundër shkeljeve të Izraelit në Xhaminë Al...

STAMBOLL (AA) – Në sheshin Bejazit të Stambollit pas namazit të xhumasë mbahet mitingu nën moton “Dili zot Xhamisë Aksa”, në shenjë proteste kundër...

Shpërthim i fuqishëm në një restorant, 55 të plagosur (VIDEO)

Dy njerëz humbën jetën dhe 55 të tjerë u plagosën pas një shpërthimi të fuqishëm në një restorant kinez në qytetin e Hangzhoi.Sipas autoriteteve...