Komentatori që i cilësoi shqiptarët shitës akulloresh, kërkon publikisht falje (FOTO)

Komentatori kroat i televizionit HRT, Stjepan Balog, ka kërkuar falje publike për fjalët e thëna gjatë komentimit të ndeshjes Dinamo Zagreb-Skënderbeu ku ai i...

“Game of Thrones” akuzohet se po kopjon filmin “Shrek” (Foto)

Seriali i famshëm “Game of Thrones” ka bërë për vete mijëra shikues anë e kënd botës.Për këtë serial dhe aktorët që luajnë në të...

Festojnë tri vite martesë, Lyrical Son i dedikon fjalë zemre bashkëshortes...

Reperi i njohur Lyrical Son, është një ndër reperët më të pëlqyer të publikut shqiptar.Përveç se i suksesshëm në muzikë, ai është shumë i...

United i fuqishëm, demolon Swansean në udhëtim (Video)

Manchester United ka vazhduar me fitore edhe në javën e dytë të Ligës Premier.Gjiganti anglez ishte mysafir i skuadrës uellsiane, Swansea ku triumfoi me...

Gjendet në një spital 7-vjeçari i zhdukur pas sulmit në Barcelonë:...

Australiani 7-vjeçar, i zhdukur pas sulmit në Barcelonë, gjendet në një spital  të këtij qyteti. Policia katalanse siguroi se ka informuar babanë e vogëlushit,...

Zbardhen detajet se si lushnjari i dehur masakroi për vdekje gruan...

Policia ka zbardhur detaje rreth krimit të rëndë që tronditi një ditë më parë qytetin e Lushnjës. Bëhet e ditur se shkak për masakrimin...

SHTYPI SERB/ Haradinaj ofron miliona për pushtet me serbët

Në ballinën e gazetës serbe, Kurur, me shkronja të mëdha shkruan ” Haradinaj ofron miliona për pushtet me serbët” dhe “Haradinaj dhe biznesmeni serb...

Serwer: Serbia do ta pranojë sovranitetin e Kosovës

Analisti amerikan, Daniel Serwer, ka thënë se Serbia duhet ta njohë pavarësinë e Kosovës dhe ta heqë atë nga Kushtetuta sa më parë, duke...

Një banor i Gostivarit u përplas me motoçikletë në gardh prej...

Personi B.K. (22) nga Gostivari, mbrëmë rreth orës 23:00, me motiçikletë të tipit “Honda” në rrugën “Ilindenska” në Gostivar ka dalur nga korsia dhe...

Gjendet i vdekur në Shkup një banor i Probishtipit

Trupi i një personi 78-vjecar pa shenja jete është gjetur mbrëmë në Shkup në rrugën “Anton Panov”.Siç ka njoftuar policia, i ndjeri S.J nga...

Aziz Salihu i kërkon Labit banesën që ia kishte premtuar (Video)

Ish-sportisti Aziz Salihu ka kërkuar publikisht nga deputeti i AKR’së, Labinot Tahiri, t’ia sigurojë banesën e premtuar.Ka thënë se premtim të njëjtë i kishte...

Tronditin mjekët: Një sëmundje e re po përhapet te të rinjtë,...

Shkencëtarët nga Hong Kongu i kanë habitur të gjithë me zbulimin e fundit. Ata thonë se kanë zbuluar një sëmundje të re.“Ankthi i ndarjes...

Shokon Oliver Stone: Në Bondsteel mund të ketë mbushje bërthamore!

Oliver Stone, regjizori i famshëm amerikan i cili ndodhet në festivalin e filmit të Sarajevës për të prezantuar doumentarin më të ri të tij “Intervistë...

Tenton t’ia djeg rrobat bashkëshortes, i digjet një pjesë e shtëpisë

Një person është arrestuar në Gjilan, pasi që i njëjti pas një mosmarrëveshje verbale me bashkëshorten e tij i ka vënë flaken rrobave të...

Surprizuese/ Sa shqiptarë kanë Facebook, ja ku renditemi në Europë

Rrjetet sociale po bëhen pjesë e përditshmërisë për një pjesë të madhe të shqiptarëve, sidomos të rinjve.Të dhënat e fundit të Internetworldstat tregojnë se...

Sipas horoskopit, këto janë femrat më të mira për martesë

Të gjitha femrat janë të mrekullueshme, mirëpo disa megjithatë janë më të mira ndër të mirat.Mësoni se midis cilave shenja të horoskopit fshihen femrat...

Aktori turk kontakton këngëtaren shqiptare, ajo i publikon sms-të private (FOTO)

Është një këngëtare mjaft e njohur në vendin tonë me një sërë bashkëpunimesh të suksesshme si ato me Bleron dhe Ermal Fejzullahun, e duket...

Shkodran Mustafit i vije një ofertë nga gjiganti i Series A,...

Shkodran Mustafi mund të largohet në huazim nga Arsenali. Mbrojtësi shqiptar ka pranuar një ofertë nga Interi.Sipas raporteve të fundit nga Italia, Inter po...

Madonna feston ditëlindjen, Rita Ora e uron me një fotografi interesante...

Këngëtarja legjendare, ikona e popit botëror Madonna, ka mbushur plot 59 vjeçe, shkruan KultPlus.Gjithmonë e përfshirë në listën e 100 këngëtareve më të mira...