Katër persona janë lënduar lehtë në aksidente trafiku në Shkup

Në rajonin e qytetit të Shkupit gjatë ditës së djeshme kanë ndodhur gjithsej 16 aksidente trafiku. Në katër prej tyre lëndime të lehta kanë...

Ja cili është lojtari më i ri i Kombëtares shqiptare!

Kombëtarja shqiptare ka pasur shumë prurje në sezonet e fundit, por asnjëri nga debutuesit nuk ka mundur  ta thyejë një rekord deri më tani.Bëhet...

Vendoset kullosa në stadiumin e qytetit në Tetovë (Foto)

Stadiumi i qytetit në Tetovë pothuajse është gati. Bari në stadium është vendosur, dhe ai duket shkëlqyeshëm.Kjo do të thotë se skuadrat tetovare do...

Tragjedi: 5 futbollistë humbin jetën në një aksident (Foto)

Pesë futbollistë të së njëjtës skuadër kanë humbur jetën pas një aksidenti në Poloninë jugore, mëngjesin e 26 marsit.Pjesëtarët e klubit të kategorisë së...

Aksident trafiku në Shkup

Një aksident automobilistik ka ndodhur sonte rreth orës 21:30 në afërsi të rrethrrotullimit afër hotelit "Kontinental" në lagjen "Autokomandë" të Shkupit.Siç mëson TV "Shenja",...

Cili ekip është favorit për “Euro 2016”; në ç’vend gjendet Shqipëria?

Gazeta britanike "Telegraph" e ka vendosur Shqipërinë në vendin e 23-të sa u përket mundësive që ka për ta fituar "Kampionatin Evropian".Sipas "Telegraph", fituesi i Botërorit të...

Pele kërkon 26 milionë euro dëmshpërlim nga “Samsung”

Pele kërkon të paktën 26 milionë euro, sipas disa dokumentave që janë dorëzuar në Gjykatën “US District Court” në Chicago.Reklama për televizionet ‘Ultra­high­definition’ është...

Arrestohet mësuesi që u shiste drogë nxënësve (Foto)

Tre persona, në mesin e të cilëve një mësues që shisnin kanabis duke e maskuar si cigare, janë arrestuar gjatë ditës së sotme nga policia,...

Maqedoni, gjendet një foshnje e pajetë në tualet

Një foshnje e vdekur është gjetur në një tualet në autostradë, në afërsi të vendkalimit kufitar "Tabanoc". Bëhet me dije se trupi i pajetë i...

ALIJI, mesazh për tifozët shqiptarë!

Mbrojtësi i Kombëtares, Naser Aliji, nuk i ka harruar tifozët shqiptarë për përkrahjen që ia kanë bërë kombëtares shqiptare në dy miqësoret e fundit...

Gjuetari e plagos pa dashje shokun e vet

Policia në Krushevë ka ngritur padi penale ndaj D.M., 52-vjeç, për shkak të dyshimit se ka shkaktuar lëndime trupore një personi, - transmeton "Tetova1".Bëhet...

Tronditet Kumanova: përdhunohet një 27-vjeçare

Horror në Kumanovë: përdhunohet një vajzë e re. 27-vjeçarja I.D. mbrëmë ka paraqitur në polici se kumanovari B.N. i është kërcënuar, edhe me përdorim...

Aksident trafiku në Gostivar, ndërroi jetë 79-vjeçari

79-vjeçari nga Gostivari ndërroi jetë sot pas një përplasjeje me një automobil në rrugën “Belicica”, para urës së Vardarit në Gostivar.Nga SPB-Tetovë informuan se...

Dramë e vërtetë në Shkup, bashkëpuntori i Gruevskit dhe Mijallkovit ik...

Shefi i drejtorisë së pestë në policinë e Maqedonisë, Goran Grujoski ka arritur që të ikë nga policia i cili me urdhër të prokurores...

Aksident trafiku: makina godet motoçiklistin (Foto)

Një aksident trafiku ka ndodhur këtë pasdite në qendër të Shkupit. Bëhet me dije se një makinë e tipit "Opel", me targa të Shkupit,...

Aksident i tmerrshëm në autostradën Tetovë – Shkup (VIDEO)

Në një aksident të tmerrshëm që ka ndodhur pak çaste më parë në autostradën Tetovë- Shkup, mbeten të plagosur dy persona.Sipas informatave, nga aksidenti...

Tragjedi: 55-vjeçarja nga Shkupi vdes duke qenë mysafir

Pesë minuta pas mesnate në Ndihma e Shpejtë kanë njoftuar se në Shkup në rrugën “Makedonska Prerodba” ka humbur jetën M.N., 55-vjeçe nga Shkupi. E...

Vardari-Shkëndija, kalendari pro kuqezinjve nga Tetova

Në bazë të orarit të fazës së tretë, në përparësi minimale është Shkëndija, e cila shpreson të rikuperojë distancën prej pesë pikëve ndaj liderit...

Aksident i tmerrshëm: taksisti humb jetën (Foto)

Një aksident tragjik ka ndodhur mëngjesin e sotëm (rreth orës 10) në pjesën e re të Velesit. Sipas informacioneve, 46-vjeçari S.A. nga Velesi nuk u...