Shqiptari ‘djeg’ bastoren me 2 euro (FOTO)

  Një qytetar nga Vlora ka fituar 9 milion e 800 mijë lekë (rreth 8 mijë euro) në bastore. Ai në tiketën fitues ka vënë...

“Ciao” Juventus, transferohet në Real Madrid (FOTO)

Real Madrid kërkon një përforcim të madh nga Juventus.Miralem Pjanic mund të largohet nga Juventus.Sa do që tingëllon e pamundur, në Spanjë janë të...

Zvicër, vdes në spital shqiptari i plagosur nga vjehrri

Ndërron jetë në një spital në Zvicër, shqiptari nga Maqedonia, i cili u plagos nga vjehrri i tij në qytezën Gerlafingen të Kantonit Solothurn. Policia...

Ja zgjidhja!Faqja e ‘çmendur’ në Facebook që transmeton falas ndeshjet e...

E përditshmja spanjolle “El Pais” i ka kushtuar një artikull faqes në Facebook, Capitanes TV, që transferon direkt ndeshjet e mëdha të futbollit dhe...

Padi penale ndaj 42 vjeçarit nga fshati Kamjan

Sektori për punë të brendshme Tetovë ka ngritur padi kundër 42-vjeçarit R.M nga fshati Kamjanë, nën dyshimin se ka bërë veprën penale “kërcënim me...

“Bye bye” Man Utd, deri të martën Rooney nënshkruan me …...

  Wayne Rooney do të transferohet në Kinë.Wayne Rooney do të luajë në Kinë nga fillimi i muajit mars.Mediat angleze raportojnë se sulmuesi do të...

Lajm bombastik/ Aguero ka lajm fantastik për tifozët e Realit

  Sergio Aguero ka pranuar se mund të transferohet në Real Madrid, por me një kusht.Sulmuesi i Manchester Cityt, Sergio Aguero ka pranuar se mund...

Arrihet marrëveshja, Rakitic nënshkruan me gjigantin e Evropës (FOTO)

Ivan Rakitic i ka dhënë fund spekulimeve për të ardhmen e tij.Ivan Rakitic nuk do të largohet nga Barcelona.Mesfushori kroat ka arritur marrëveshje për...

Barcelona në krizë, nuk do ta besoni ku ka shkuar Messi...

Lionel Messi nuk gjendet në Barcelonë.Barcelona nuk është në formën më të mirë.Por, Lionel Messi ka gjetur kohë të angazhohet edhe në projekte tjera,...

Dje u zbuluan 30 shkelje ligjore në trafikun e Tetovës

Aktivitetet e forcuara kontrolluese në rajonin e Pollogut, të cilat u kryen nga zyrtarët policor të Sektorit për punë të brendshme në Tetovë në...

Një shkupjan dje ka mbytur një qen në Tetovë

Dje rreth orës 16 në autostradën Tetovë-Shkup, një veturë transportuese e tipit Citroen me targa nga Shkupi e drejtuar nga 43 vjeçari B.A. nga...

Aksident në Gostivar vetura del nga rruga dhe përplaset me një...

Në rrugën regjionale Gostivar-Cegran, në Forinë, mbrëmë rreth orës 00:00, vetura e tipit “Shkoda Oktavia” me targa nga Shkupi e drejtuar nga 39 vjeçari...

Barcelona-Shkëndija, ja si fillon bashkëpunimi…!

Unaki Andreu, drejtori i Akademisë së Barcelonës për projekte në Evropë, ka vizituar klubin shqiptar Shkëndijën.Drejtori i Akademisë së Barcelonës për projekte në Evropë,...

U bë i famshëm mbrëmë me ngrënien e pites, portieri Shaw...

 Portieri i Sutton, Wayne Shaw, vazhdon të jetë në fokusin e mediave britanike.Pas përjashtimit nga klubi, ai ka pranuar menjëherë ofertën e re.Shaw ka...

Atletico me një këmbë në çerekfinale (VIDEO)

Atletico Madrid e ka fituar ndeshjen e parë të 1/16 të finales së Ligës së Kampionëve.Skuadra spanjolle ka mposhtur në udhëtim 2:4 Bayer Leverkusenin,...

City – Monaco, kjo është fotografia që po befason botën e...

  Milionat, lojtarët dhe ndoshta edhe trajnerin më të mirë në botë, por jo edhe tifozët.Kjo është situata e Manchester Cityt,transmeton Tetova1.Skuadra angleze po zhvillon...

Falcao përgjigjet me super golin e karrierës (VIDEO)

Janë shënuar dy gola të shpejtë në ndeshjen City - Monaco. Aguero shënoi për 2:2, por Falcao riktheu epërsinë e francezëve në 2:3.http://www.dailymotion.com/video/x5cp5dp_radamel-falcao-goal-hd-manchester-city-2-3-as-monaco-21-02-2017-hd_sport

Spektakël me tetë gola në ‘Etihad Stadium’, Manchester City fiton Monacon...

Manchester City e ka fituar spektaklin e ‘Etihad Stadium’ në kuadër të 1/16 të finales së Ligës së Kampionëve.Një nga ndeshjet më interesante të...

4 hajdutët shqiptarë dhunojnë dhe lidhin biznesmenin italian dhe shërbëtorët e...

Një rast i rrallë grabitje me protagonistë “skifterët” shqiptarë është shënuar në Itali.Sipas asaj që bëjnë të ditur mediat italiane, 4 shtetas shqiptarë të...