Lëndohet rëndë 14-vjeçarja me motoçikletë

Një vajzë 14-vjeçare nga Gostivari është lënduar rëndë në një aksident trafiku që ndodhi dje rreth orës 2 e 30 në Gostivar.Siç informoi sot zëdhënësi...

Gruaja 26-vjeçe plagos burrin në “Gjorçe” të Shkupit

Një incident familjar ka ndodhur mbrëmë në lagjen "Gjorçe Petrov" të Shkupit. Sipas informacioneve policore, gruaja 26-vjeçe, me inicialet G.S., e ka plagosur në...

Shkup, dy persona me maska vjedhin një pensionist

Një vjedhje ka ndodhur mbrëmë rreth orës 3 e gjysmë në Shkup, në rrugën “Stefan Dimeski”. Sipas informacioneve, dy persona akoma të paidentifikuar janë futur...

Aksident i rëndë afër hekurudhës, tre të lënduar

Tre persona janë lënduar si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur dje pranë hekurudhës në fshatin Çerkez të Kumanovës.Sipas të dhënave, makina e...

Ky është reagimi në Zvicër për pranimin e Kosovës në FIFA...

Zvicra është ditur se ka kundërshtuar një pranim të Kosovës në instancat e larta të futbollit.Dhe nuk ka mundur të mos ketë as reagim...

Ende mister mbetet vdekja e Naser Selmanit nga Gostivari

Hetuesit e policisë janë duke luftuar për të gjetur ndonjë gjurmë që mund t’i ndihmojë për të hedhur dritë mbi vdekjen e të riut...

Video/ E “then” lojtarin kundërshtar pasi merr karton të kuq!

Një akt fare i pahijshëm vjen nga Liga e 3-të futbollistike e Amerikës (para disa ditësh). Në ndeshjen ndërmjet "Pitsburgut" dhe "Nju Jork Red...

Video+foto/ ISIS-i masakron fansat e “Real Madridit” në Irak!

Terroristët e të ashtuquajturit "Shtetit Islamik" në veri të Irakut kanë masakruar të paktën 14 mbështetës të klubit të futbollit të "Real Madrid".Dëshmitarët thonë se...

Irak: ISIS masakron tifozët e Realit (VIDEO)

Një sulm i rëndë terroristë ka ndodhur në një qendër ku mblidheshin tifozët e Real Madridit në Irak ka shkaktuar 16 të vdekur e...

Kosova po pranohet në FIFA, ndiqeni LIVE këtu

video
https://youtu.be/jmPjwqj-p-AKongresi i FIFA-s pritet të fillojë pas pak minutash dhe aty pritet të vendoset për pranimin e Kosovës.Përmes këtij linku, të cilin e ka...

Arrestohen në Belgjikë dy vëllezërit shqiptarë pjesë e një organizate ndërkombëtare...

Dy vëllezër shqiptarë janë arrestuar nga policia belge gjatë bastisjeve në Zaventem Edegem në rajonin e Brukselit.Bëhet me dije nga policia federale se emrat...

Respekt për Rabotniçkin, por Shkëndija dëshiron trofeun e Kupës (FOTO/VIDEO)

Shkëndija kërkon trofeun e parë të Kupës në finalen e saj të tretë në këtë garë. Trajneri Akrapoviq dhe kapiteni Hasani kanë folur me...

Padi penale ndaj 48-vjeçarit nga Tetova: i shkakton lëndime në kokë...

Policia e Tetovës ka ngritur kallëzim penal kundër 48-vjeçarit S.S. për shkak të dyshimit se ka kryer veprën penale "dhunë", - transmeton "Tetova1".Bëhet me...

18 futbollistët që e kanë të sigurt ftesën e De Biasit...

Kombëtaret që do të marrin pjesë në "Evropian" i kanë shpërndarë ftesat për "Kampionatin Evropian".Trajneri i Shqipërisë ende nuk e ka zbuluar listën, por...

Tetovë, 34-vjeçari gjuan me pllakë betoni çiftin në dhomën e fjetjes!

Një rast i padëshirueshëm ka ndodhur sot në Tetovë, rreth orës 4:30.Sipas informacioneve që jep 57-vjeçari I.I., i cili në fakt e ka denoncuar...

Macja parashikon fituesin e ndeshjes Shqipëri – Zvicër (Foto)

Vetëm 29 ditë na ndajnë nga rënia e bilbilit të fillimit të Evropianit, i cili do të jetë eventi më i rëndësishëm në historinë...

VIDEO SKANDAL/ Kryebashkiaku socialist i Peshkopisë në shtrat me 20-vjeçaren, për...

Kryetari Bashkisë së Peshkopisë Shukri Xhelili është bërë pjesë e një skandali seksual. I zgjedhuri socialist i zgjedhjeve lokale të vitit 2015 është “kapur...

Salihi: e meritoj të jem pjesë e “Euro 2016”-s

Hamdi Salihi, lojtari që ka shënuar 11 gola në 50 paraqitje KuqeZi, rrezikon të mos jetë i pranishëm në "Euro 2016".Megjithatë, sulmuesi nuk dorëzohet,...

Kafka e gjetur në Strazhë i përkete gostivarasit Naser Selmani

Kafka e cila është gjetur afër kalimit Strazhë, muajin e kaluar, i takon gostivarasit Naser Selmani, shofer i rektorit të Universitetit të Tetovës, i...