Tetovari dhunohet duke pirë kafe

Në SPB Tetovë mbrëmë rreth orës 19 e 30, M.S.(43) nga Tetova ka lajmëruar se dy tetovar rend e kanë sulmuar përderisa ka qenë...

Shkëndija startoi me përgatitje

Futbollistët ‘kuqezi’ sot kanë nisur zyrtarisht përgatitjet për pjesëmarrjen në kualifikimet e Liga Evropa. Ditët e para do të kalojnë me testime të ndryshme,...

10 fakte “të çuditshme” për Muhamed Aliun

Muhamed Ali, tre herë kampioni i botës për peshat e rënda, ka disa fakte dhe histori të çuditshme.Ai ka luftuar me krokodilët, është përballur...

Mbrojtja e bën De Biasin me “dhembje koke”; ja statistikat...

Kombëtarja shqiptare dje ka zhvilluar një ndeshje shumë të mirë ndaj Ukrainës, por duke treguar edhe disa pika shumë të dobëta. E thënë më...

Fitores historike të Kosovës i dëgjohet “krisma” deri në Brazil (Foto)

Përfaqësuesja e Kosovës ka shënuar fitoren e parë ndërkombëtare, pas pranimit në UEFA dhe FIFA në muajin maj. Të përzgjedhurit e Albert Bunjakit, në...

Ja ç’deklaroi Luan Krasniqi për Muhammad Aliun (Foto)

Luan Krasniqi, ish-boksieri i famshëm shqiptar, ka bërë një postim në "Facebook" për të ndjerin Muhammad Ali.Vdekja e ish-kamponit të botës në boks, Muhammad...

Aksident i rëndë trafiku

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur në rrugën "Vasil Çakallarov" në qendër të Shkupit.Nga SPB-Shkup bëjnë me dije se aksidenti ka ndodhur dje...

Fitores historike të Kosovës i dëgjohet “krisma” deri në Brazil (Foto)

Përfaqësuesja e Kosovës ka shënuar fitoren e parë ndërkombëtare, pas pranimit në UEFA dhe FIFA në muajin maj. Të përzgjedhurit e Albert Bunjakit, në...

Ndërroi jetë legjenda e boksit!

Ka vdekur në moshën 74-vjeçare boksieri më i famshëm i botës, Muhammad Ali. Pas një problem të rëndë në frymëmarrje dhe një rënie në...

VIDEO/ Vdes piloti Luis Salom në Barcelonë; tragjedi në “Moto GP2”

https://www.youtube.com/watch?v=_Mh79haZgngLuis Salom ka ndërruar jetë. Lajmi është bërë i ditur nga Dorna nëpërmjet një komunikate. Piloti spanjoll i SAG Team ishte futur në kthesën...

Dy gola të shpejtë në ndeshjen Shqipëri – Ukrainë (Video)

Shqipëria ka barazuar rezultatin ndaj UkrainësTë parët në epërsi kaluan Ukraina përmes Taras Stepanenko në minutën e nëntë, derisa katër minuta më vonë barazoi...

Ndiqeni LIVE ndeshjen Shqipëri-Ukrainë!

https://www.youtube.com/watch?v=oywGUqmFShQ

VIDEO/ Edhe Mehmedi shënon për Zvicrën!

Për Zvicrën kanë shënuar dy shqiptarët: Admir Mehmedi dhe Blerim Xhemaili.

VIDEO/ Blerim Xhemaili shënon supergol për Zvicrën

Blerim Xhamaili ka kaluar një super-gol përZvicrën, duke e çuar në epërsi ndaj Moldavisë.Mesfushori shqiptar shënoi një gol të bukur me kokë, në minutën...

Vjedhje e pazakontë: tre meshkuj “policë” ia vjedhin qenin gruas

Një rast i pazakontë ka ndodhur në rrugën "Sllavka Dimkova". Tre persona të panjohur, meshkuj, të cilët ishin prezantuar si policë, janë futur në...

VIDEO/ Ndizet Bergamo, mijëra shqiptarë nisin festën!

Ndeshja miqësore Shqipëri-Ukrainë që do të luhet në orën 20:30 në stadiumin e Bergamos ka ka bërë që atmosfera të në qytet të ndizet...

Helmim masiv në restorant, 18 në spital, bllokohet restoranti në “Bllok”

18 qytetarë janë helmuar nga ushqimi që kanë konsumuar në një lokal në zonën e ish-Bllokut dhe një pjesë e tyre janë shtruar në...

Parashikimi “fatzi” i “Euro 2016”: Shqipëria nuk e kalon grupin (Foto)

Kur duhet një javë nga fillimi zyrtar i turneut që do të përplasë kombëtaret më të mira të futbollit në kontinentin e vjetër, agjencia...

Blick: Cana e largoi Gjimshitin nga Kombëtarja (Foto)

Sipas gazetës zvicerane, Blick, në largimin e Berat Gjimshtit nga Kombëtarja ka gisht mabai i Lorik Canës, Agimi.Gazeta zvicerane “Blick” shkruan se brenda grupit...