5.6 C
Tetovo
Monday, January 4, 2021

Ngritja e nivelit të detit, këto qytete shqiptare do të zhduken?

Ne shpejt do të duhet t’i themi lamtumirë Durrësit, Lezhës dhe qytete të tjera bregdetare në Shqipëri. Për shkak të ndryshimit të klimës, disa...

Themeluesi i “Alibaba” zhduket në mënyrë misterioze nga shfaqja e vet...

Miliarderi kinez, Jack M,a është zhdukur në mënyrë misterioze nga një shfaqje televizive në vend, që u krijua nga vetë ai, ndërsa mediat e...

Meteorologia paralajmëron: Mos hani akullin që ngrin nëpër çatitë e shtëpive...

Jeni nga ata persona që shijoni freskinë, ndërsa copëtoni me dhëmbë një copë akulli? Epo pas këtij informacioni duhet të ndaloni së bëri këtë...

“Është e rëndë të të thotë nëna…” – Mozzik flet për...

Personazhi i vitit në Prive, u zgjodh Mozzik. Reperi ishte njëri ndër artistët më të suksesshëm gjatë vitit që kemi lënë pas. Ai solli disa projekte...

Nevojiten urgjentisht 3.000 euro për shërimin e Nezir Çajanit

Bamires, familijar te NEZIR ÇAJANIT, respektivisht axha NAIM ÇAJANI, sapo me informoi se gjendja e NEZIRIT eshte perkeqesuar dukshem. Ne fakt babai Feimi i cili...

Gjenden dy trupa të pajetë në një shtëpi në Shkup

Ministria e Punëve të Brendshme, informon se dje, rreth orës 20.26 në Sektorin për Punë të Brendshme Shkup është paraqitur se në një...

Ndërroi jetë veprimtari Sejdin Lloga, bashkë me shokë ngriti flamurin shqiptar...

Ka ndërruar jetë në moshën 89 vjeçare, veprimtari dhe patrioti i shquar nga Livadhia e Strugës, Sejdin Lloga. I lindur më 6 Tetor të vitit...

Tetovë/Sulmoi vëllain dhe prindërit, arrestohet 21 vjeçari

Mbrëmë rreth orës 23:10, pjesëtarët e policisë të SPB Tetovë e kanë privuar nga liria personin D.A. (21) nga Tetova, i cili, gjysmë ore më...

Përdoreni këtë vitaminë për të ulur ankthin dhe depresionin

Kjo vitaminë ul nivelet e ankthit dhe pakëson gjasat e shfaqjes së depresionit. Njerëzit që vuajnë nga mungesa e vitaminës C, ndihen më të lodhur...

Ky është antibiotiku më i fuqishëm në botë, mund ta përgatisni...

Ne shpesh përdorim antibiotikë konvencionalë dhe harrojmë se mjetet shëruese natyrale gjithmonë funksionojnë më mirë. Sot, ka shumë antibiotikë natyralë dhe mjalti, shafrani i...

Paralajmëron eksperti: Njerëzit që kanë marrë vaksinën e COVID, nuk duhet...

Personat që kanë marrë vaksinën e koronavirusit, duhet të shmangin pirjen e alkoolit, ka paralajmëruar një ekspert shëndetësor. Dr Ronx Ikharia zhvilloi një eksperiment me...

Rusia i ka vaksinuar mbi 800 mijë persona kundër COVID-19

Më tepër se 800 mijë persona në Rusi janë vaksinuar kundër COVID-19 dhe më tepër se 1.5 milionë doza të vaksinave janë dhënë, ka...

Qytetarët me borxhe të larta ndaj bankave

Përfundimisht me nëntorin e vitit të kaluar borxhi i përgjithshëm i qytetarëve dhe kompanive ndaj...

Në Maqedoninë e Veriut katër zanate me ulje të TVSH-së prej 18 në 5 përqind

Në Maqedoninë e Veriut katër kategori të shërbimeve do të shfrytëzojnë ulje të TVSH-së prej...

Rritje rekord e Bitcoin-it, tejkalon vlerën e 22 mijë eurove

Bitcoin ka kaluar vlerën e $ 30,000 (22,000 £) për herë të parë, duke vazhduar...

Pagesa përmes postës, nga muaji mars

Qytetarët deri në fund të marsit do mund të tërheqin pensionet e tyre ose të...

Dështoi ideja për aeroport kargo në Shtip! Riorientohen mjetet, mbi 35 milion euro për 75 komuna

Ideja për ndërtimin e aeroportit kargo përfundimisht shkon në histori. Pasi që Qeveria e miratoi...